O mnie

Data powstania tej strony: 

2015 rok

O sobie

Oby jak najskromniej: Katolik, wierzący w moc Jezusa Chrystusa. Uczestniczę (od 2017 już niestety nie mogę codziennie z racji obowiązków stanu) w Eucharystii i przyjmuję Komunię Świętą. I nie, że sobie stronkę założyłem i coś się teraz złego ze mną dzieję, po wpisach odczytujcie, że TRWAM i Bogu dziękuję za Jego działanie we mnie.
Gdy strona powstała mój wiek mieścił się w przedziale 30-35 lat.

Nie napiszę Ci ile już trwam "bez przerwy" w czystości, ponieważ to postawiłoby tamę Twojemu osobistemu zaangażowaniu, a o to chodzi właśnie, bym ani nie został przez Ciebie nazwany świętym (bo ten stan osiąga się po śmierci), ani zwykłym grzesznikiem (walczącym z wiatrakami). Lecz mogę podzielić się tym przynajmniej, że od momentu powstania tej strony przeszedłem niejedną pustynię i niejedną stoczyłem bitwę, widząc jak bardzo pokora i wierność Bogu są dobrem koniecznym i niezbędnym, by uciekać od pokusy triumfalizmu. Z uwagi na to, że cały czas widzę jak Pan Bóg działa ze swoją Mocą i Wiernością, uznałem że muszę się tym podzielić - naturą daru Bożego jest dzielenie się nim.

Krótkie świadectwo

Podzielę się za to fragmentem swej historii, by urealnić to, kim byłem, a kim staję się dzięki łasce Bożej.
Z nałogiem męczyłem się od dzieciństwa. To życiowe kalectwo dopadło mnie w wieku niecałych 11 lat. Brak jasnych wzorców w temacie dojrzewania (złe lektury młodzieżowej prasy), odpowiedniej katechezy (brak wiedzy o skutkach duchowych) oraz duchowe lenistwo i niedojrzałość, a także uległość wobec wartości świata "dorosłych" (iluzja), były pożywką dla trwającego w młodym człowieku rozdarcia. I to rozdarcie było przyczyną konfliktów i kolejnych rozdarć... To moja ścieżka, ale nie każdy tak przecież żyje, iż raz chce się zmienić, a raz udaje przed sobą, że nie ma problemu, gdy pielęgnuje w sobie duchowe kalectwo...


Ps 119 Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą4 w czystości?
- Przestrzegając słów Twoich.


Czy jest droga na skróty by zrzucić ten nałóg jak najprędzej? Proszę o dalszą lekturę...
1 komentarz:

  1. Cenna inicjatywa. Powinna zachęcić innych do dojrzewania duchowego.

    OdpowiedzUsuń